خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


بازدید دکتر قاضی پور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی از کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
شنبه, 01 تیر 1398 ساعت 14:50

تقریبا 800 خدمت دولتی باید توسط بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان دولت انجام و پیگیری شود .

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان دولت در کمیسیون صنایع و معادن صبح امروز با حضور در کانون پیشخوان دولت از روند اجرائی و زیر ساختهای دفاتر در کانون بازدید و بر برون سپاری خدمات تمامی ارگان ها به بخش خصوصی تاکید کردند .

 

...

به گزارش روابط عمومی کانون سراسری پیشخوان دولت ؛ دکتر قاضی پور ، به اتفاق جمعی از روسا و اعضاء هیات مدیره کانون دفاتر پیشخوان دولت از این مجموعه بازدید و نشستی با روسای این این واحد داشتند . دکتر علی فلاح حقیقی ، دبیر کل کانون سراسری پیشخوان دولت ضمن بیان گزارش از فعالیت های این مجموعه و دفاتر تابعه در سراسر کشور و تشریح خدماتی که از سوی دفاتر ارائه میشود گفت: ایجاد این دفاتر روند تحقق دولت الکترونیک را سرعت بخشیده و با وجود کمک نگرفتن مالی از هیچ ارگانی و دولت در مدت زمان 10 ساله گام مهمی در مسیر تحقق سریع دولت الکترونیک برداشته است هرچند مصوبات مجلس و اقدامات دولت برای واگذاری خدمات به بخش خصوصی به درستی انجام نشده و موازی کاری کار را برای مجموعه دفاتر سخت کرده است .

دکتر قاضی پور نیز در حاشیه بازدید از واحدهای مختلف کانون از طریق دولت الکترونیک برای جلوگیری از فساد گفت : قانون ضعیف از بی قانونی بهتر است . برای رعایت حقوق مردم ، مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 44 قانون اساسی تعدادی از وظایف غیر حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کرد و در این راستا با در نظر گرفتن قوانین در برنامه ای 5 ساله ششم با برون سپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت تاکید صریح بر واگذاری به بخش خصوصی کرده است .

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود : نزدیک به 800 خدمت باید از ارگان های دولتی به دفاتر پیشخوان واگذار شود که متاسفانه غفلت برخی ارگان ها از جمله شهر داری / قوه قضائیه / نیروی انتظامی و... و عدم نظارت صحیح سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی باعث انجام نشدن این مهم و تحقق نیافتن قانون شده است .

وی ادامه داد : مجلس برای بهتر شدن فرآیند قانون در اساسنامه پست ، مسئولیت این امر را به وزارت ارتباطات سپرد تا پیگیر امور بوده و از موازی کاری در ارگان ها از جمله پست جلوگیری نماید .

...

ایشان تصریح کرد ، متاسفانه این وزارتخانه هم موارد را رعایت نکرده و ضعیف عمل کرده است. مجلس با فعالیت پست مخالفتی ندارد اما وظایف هر ارگان باید مشخص و از موازی کاری پرهیز نماید . همانطور که در دفاتر کار ارسال مرسوله انجام نمی شود در دفاتر پست هم نباید کارهای مرتبط با دولت الکترونیک انجام شود .

قاضی پور ضمن ابراز خرسندی از کاهش ترافیک ، آلودگی هوا و مسئولیت انجام کار مردم بواسطه مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت تاکید کردند مسئولین باید مقید به قانون باشد و اگر مسائل نظام را فرا بخشی ببینیم با مشکل مواجه نخواهیم شد .

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توزیع خدمات به تمامی دفاتر موارد استثنا را تنها مبتنی بر شرایط خدمت و دستگاه مربوطه دانست .

ایشان تاکید کردند علل فساد در جامعه عدم اجرای دولت الکترونیک است که اگر برقرار شود فساد کاهش چشمگیر یافته و 70درصد پروندهای دادگستری جمع میشود .

گزارش این بازدید به روایت تصویر:

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

برای مشاهده متن روی عکس کلیک نمایید

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 11:10
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi