خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


صدای دفاتر به گوش وزیر ارتباطات رسید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 08:57

 

پس از مدتها انتظار برای یک اقدام جدی از سوی وزارت ارتباطات درخصوص وضعیت اقتصادی دفاتر پیشخوان خدمات دولت روز گذشته با دستور وزیر ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی وارد دور جدیدی از پیگیری وضعیت نرخ‌گذاری در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت شد.

به گفته علی فلاح دبیرکل کانون کشوری، روز گذشته طی جلسه‌ای 4 ساعته، در سازمان تنظیم و براساس متدهای سازمان تنظیم مقررات نرخ‌های خدمات به هنگام سازی شد. این روند طی روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

فلاح گفت طی روزهای آینده با توجه به حضور کارشناسان سازمان تنظیم مقررات کلیه نرخ‌های باقیمانده از جمله مصوبه 205 درخصوص خدمات اپراتورها، در دستور کار بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد، مطالبه دفاتر برای متناسب‌سازی نرخ خدمات مطالبه‌ی به حقی است که باید به انجام برسد، اما در این امر باید تمام شاخص‌های تأثیرگذار مورد توجه جدی قرار گیرد.

سخنگوی کانون کشوری گفت پس از مصوبه ابلاغی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان  گام اول در این خصوص برداشته شد، اما این اقدام متناسب با انتظارات دفاتر کشور نبود و مورد اعتراض انجمن‌های صنفی و دفاتر در کشور قرار گرفت. از همین روی و با توجه به ضرورت پیگیری امر، کانون کشوری با توجه به شاخص‌های تعیین شده از سوی مراجع مرتبط از سوئی و بحث و مذاکره با دستگاه‌های خدمات‌دهنده و توجه به شاخص مهم مطالبات مردم در این خصوص تقریباً روزانه 3 یا 4 جلسه برگزار نموده است.

وی با تأکید به اینکه فرق شرایط امروز با ایام گذشته این است که در گذشته انجمن‌ها مطالب را در جلسات مصوب و کانون مراتب را پیگیری می‌کرد و مکاتبات و جلسات در این راستا برگزار می‌شد که می‌توان در این خصوص به هشت جلسه مشترک هیأت مدیره کانون در سال گذشته با نمایندگان وزارت ارتباطات (آقایان نصیری معاون وقت پستی و آقای جوانبخت دستیار وزیر ارتباطات) اشاره کرد.

درهمان جلسات محاسبات نرخ خدمات اپراتورها ارائه گردید و به قضیه نرخ بصورت جدی پرداخته شد، ولی اتفاق خاصی نیفتاد. اما امروز این موضوع به یک خواست عمومی از سوی دفاتر تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه بنظر می‌رسد نرخ‌گذاری دارای اشکالاتی است و بسیاری از شاخص‌ها و مدل‌های خدمات‌رسانی را دربر‌نمی‌گیرد، از عدم نشستی که آقای مهندس جهرمی قول آن را داده بود انتقاد کرد و گفت گاهی اوقات برای یک مجموعه استارت آپی وقت گذاشته می‌شود ولی هنوز زمان نشست نمایندگان کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت برای مدت 20 دقیقه با وزیر ارتباطات فرا نرسیده است.

عضو کمیسیون تخصصی دولت الکترونیک گفت: آئین‌نامه تدوین شده جدید مشکلات جدیدتری برای دفاتر ایجاد کرده و امروز شهرداری‌ها در اوج مشکلات دفاتر برای تداوم فعالیت‌های آنها با استناد به این سند در موقعیت اداری با این اجاره‌های سنگین مشکل‌آفرین شده‌اند.

وی با انتقاد از عدم توجه به سرنوشت 70 دفتر ارائه کننده خدمات همراه اول و ایرانسل در کشور که چندماهی است سرویس آنها قطع شده، گفت: ظاهراً هرجایی که طناب نازک‌تر است همان جا پاره می‌شود و این امر مصداق دفاتری است که در شرح وظایف آنها فعالسازی سیم‌کارت یک تکلیف بوده و مسئولیت مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی با همراه اول و شرکت‌هایی است که وزیر محترم ارتباطات از آنها نام برده است ولی علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده که آخرین مورد آن چند روز گذشته و از طرف آقای مهندس فولادگر نماینده محترم مجلش شورای اسلامی در گفتگو با آقای دهدشتی معاون پارلمانی وزیر پیگیری شد ظاهراً اراده‌ای برای رفع مشکل این دفاتر وجود ندارد.

علی فلاح درخصوص مذاکره با سازمان ثبت احوال گفت: در سازمان ثبت‌احوال نرخ‌های مورد تأیید سازمان با توجه به شاخص‌هاش نرخ‌گذاری و نرخ ابلاغی سازمان حمایت مطالبات دفاتر را پوشش نمی‌دهد، این درحالیست که این نرخ با توجه به شاخص‌های سازمان تنظیم از تفاوت معناداری برخوردار است و در این خصوص مذاکره همچنان ادامه دارد و امید داریم بتوانیم با سازمان به یک الگوی قابل اتکاء  برسیم وی گفت اگرچه در مقایسه با سایر خدمات مشابه نرخ خدمات ثبت‌احوال ناچیز است. لیکن در توجه به جامعه مخاطب این سرویس یعنی عامه مردم حساسیت‌هایی وجود دارد که قابل تأمل است.

وی در همین خصوص اظهار امیدواری کرد که با تجدید نظر سازمان بتوانیم به یک نرخ واحد برسیم که حداقل انتظار دفاتر را با ملاحظات سازمان ثبت‌احوال پوشش دهد. وی گفت اگر نتوانیم نسبت به انطباق حداقلی خواسته دفاتر با شرایط مورد نظر سازمان ثبت‌احوال برسیم علی‌القاعده مراتب را طی جلسه‌ای که ترجیحاً با حضور نمایندگان سازمان خواهد بود به مشورت خواهیم گذاشت و براساس آن تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

فلاح در پایان سخنان خود گفت امروز انسجام و اتحاد دفاتر و دوری از هرگونه فضای تفرقه افکنانه شرط بقاء و تحقق انتظارات آنها خواهد بود. وی گفت حرکت‌های هیجانی و احساسی گاهی اوقات بجای آثار مثبت می‌تواند منجر به تخریب هرآنچه که ساخته شده باشد و در این خصوص باید دفاتر با هوشیاری و حساسیت مطالب را دنبال کنند.

 

روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 13:01
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi